Rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę: w południe odezwą się dzwony katedr i kościołów Europy

2024-02-24 10:16
Dzwon
Autor: Archidiecezja Poznańska

Z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Budowniczych Katedr i Klasztorów, w drugą rocznicę zaatakowania Ukrainy przez Rosję, w południe zabrzmią dzwony katedr i kościołów w całej Europie.

„Jako wspólnota osób odpowiedzialnych za budowę wielkich kościołów katedralnych w Europie od Norwegii po Maltę i od Hiszpanii po Ukrainę, chcielibyśmy jeszcze raz przypomnieć o tej wojnie: Europa wciąż płonie” – czytamy w apelu mistrzów budownictwa katedralnego.

To silny europejski znak solidarności, uwagi i łączności w modlitwie z ludźmi na Ukrainie, którzy cierpią z powodu tej wojny agresji” – powiedział kustosz katedry św. Szczepana w Wiedniu, ks. Michael Landau. „Ta wojna jest tragedią humanitarną i klęską ludzkości. 17,6 miliona ludzi na Ukrainie potrzebuje pomocy humanitarnej” – stwierdził ks. Landau, który jest również przewodniczącym Caritas Europa.

Pomoc z Europy dociera, zapewnił w rozmowie z austriackimi mediami ks. Landau, który wielokrotnie był w Ukrainie. Podkreślił, że organizacje partnerskie Caritas na miejscu, Caritas Ukraina i Caritas Spes, wykonują świetną robotę. „Ta pomoc musi być teraz kontynuowana. Jest ona niezbędna do przetrwania”, wskazał przewodniczący Caritas Europa.

Źródło: ekai