Rumunia, Grecja, Turcja. Niedługo rusza wyprawa rowerowa „Rozkręć wiarę”

2022-07-12 14:42
Rozkręć wiarę
Autor: Diecezja Bielsko- Żywiecka

Kolejna, 12. pielgrzymka rowerowa związana z ewangelizacyjnym projektem „Rozkręć wiarę”, będzie wiodła przez Rumunię, Grecję i Turcję – w sumie 4000 km pod nazwą „Droga św. Pawła”. Uczestnicy wyruszą 31 lipca z Wieprza koło Żywca. Niektórzy będą jechać przez cały miesiąc, inni wybiorą jeden z trzech wariantów częściowego udziału w wyprawie. Celem jest miejsce narodzin św. Pawła w Tarsie i kolebka chrześcijaństwa w Antiochii Syryjskiej.

W parafii Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu wystawiono już Księgę intencji, którą, jak co roku, zabiorą ze sobą uczestnicy wyprawy rowerowej. 32 pielgrzymów na jednośladach, przez 31 dni zamierza modlić się w powierzonych im sprawach.

Pierwszy etap Wieprz-Bukareszt (31 lipca – 8 sierpnia) ma najtrudniejszy przebieg, bo powiedzie głównie trasami górskimi. Po drodze: Wesoły Cmentarz w Sapancie, Barsana, Zamek Draculi, szosa transfogarska. Po 1200 kilometrach, ten etap zakończy się w Bukareszcie.

Grecki etap (9 – 18 sierpnia), liczący także 1200 km, poprowadzi przez Filippi, Kawalę, Saloniki, Korynt, Ateny, Teby i Delfy. Turecki etap (19 sierpnia – 1 września) będzie okazją do zobaczenia siedmiu kościołów Apokalipsy, Pamukkale, domu Maryi w Efezie, miejsc narodzin i działalności św. Mikołaja oraz miejsca narodzin św. Pawła w Tarsie, a także Antiochii Syryjskiej.

W poprzednich latach, uczestnicy rowerowych wypraw ewangelizacyjnych z diecezji bielsko-żywieckiej pielgrzymowali po Polsce, odwiedzili Medjugorie, Islandię, La Salette, zdobyli Nordkapp. W 2016 r., w geście wdzięczności za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży, byli na jednośladach na Ukrainie i Litwie, a potem przez Armenię dotarli do Gruzji. Jeszcze wcześniej grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji.

Źródło:ekai