Rusza kolejna edycja akcji "Adoptuj Misyjnych Seminarzystów"

2021-11-04 11:42
Seminarzyści
Autor: Papieskie Dzieła Misyjne

To już 9 odsłona inicjatywy. Przypada 4 listopada, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, który na Soborze Trydenckim (1545-1563) był postulatorem organizowania seminariów duchownych. Ta akcja to zaproszenie do wsparcia modlitewnego i materialnego seminariów duchownych na terenach misyjnych.

Organizatorem akcji, która po raz pierwszy wystartowała 1 października 2013 roku są Papieskie Dzieła Misyjne. Celem jest wsparcie duchowe i materialne przyszłych kapłanów w krajach misyjnych- wyraz troski o tamtejsze powołania. W akcję można włączyć się finansowo, ale też poprzez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów. Można to zrobić indywidualnie lub w grupie parafialnej, wspólnotowej czy koleżeńskiej.

Dzieło św. Piotra Apostoła (obecnie jedno z Papieskich Dzieł Misyjnych) założyła w XIX w. francuska arystokratka Joannę Bigard, która odkryła potrzebę wspierania rodzimych powołań w krajach misyjnych. Przeznaczając na ten cel swój majątek, rozpoczęła wtedy wielki projekt pomocy klerykom w Afryce i Indiach.

Akcja „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów” jest wyrazem troski dla formacji przyszłych kapłanów w krajach misyjnych. Aby mogła przebiegać właściwie, potrzebują nie tylko wsparcia swoich wspólnot, z których wyszli, ale całego Kościoła powszechnego – przyznaje ks. Guy Bognon PSS, sekretarz generalny Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Ofiary można składać przez zakładkę ‘wspieraj’ na stronie https://missio.org.pl/wspieraj/. Zebrane środki przeznaczane są przede wszystkim na utrzymanie seminariów duchownych w krajach misyjnych, między innymi na remont lub budowę budynków, zakup książek i wszelkiego rodzaju narzędzi niezbędnych do pracy.

Źródło:ekai