Rycerze Kolumba pomagają w Ukrainie. Czym jest namiot miłosierdzia?

2022-05-09 20:07
Rycerze Kolumba pomagają w Ukrainie. Czym jest namiot miłosierdzia?
Autor: Facebook/Rycerze Kolumba Rycerze Kolumba pomagają w Ukrainie. Czym jest namiot miłosierdzia?

Rycerze Kolumba od początku wojny niosą pomoc Ukrainie organizując zbiórki i transporty darów, a także opiekując się Ukraińcami w przygranicznych punktach. Czym jest namiot miłosierdzia?

Rycerze Kolumba to jedna z największych na świecie katolicka organizacja świecka. Zrzesza dorosłych mężczyzn, którzy chcą nieść pomoc charytatywną i modlitewną w swoim otoczeniu.

- Czas wojny to czas próby dla nas wszystkich. Myślę, że wielu mężczyzn zastanawia się - zwłaszcza mężczyzn - co mogłoby uczynić. Wiele osób mówi o kryzysie męstwa. I właśnie taki czas działania, to jest ten czas, kiedy to męstwo można pokazać - mówi Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Krzysztof Zuba.

Od początku wojny Rycerze Kolumba i ich rodziny aktywnie włączają się w pomoc przybywającym do Polski uchodźcom, posługując między innymi w namiotach miłosierdzia na granicy.

- Namiot miłosierdzia to takie miejsce, w którym, uchodźcy znajdują miejsce i przestrzeń - z jednej strony na modlitwę, gdzie mogą podziękowaćpanu Bogu, że przekroczyli granicę Unii Europejskiej, mogą czuć się bezpiecznie. Z drugiej strony, tam otrzymują konkretną pomoc, konkretne wsparcie - dodaje Krzysztof Zuba.

Z działaniami organizacji można zapoznać się w mediach społecznościowych oraz na stronie rycerzekolumba.com. Tam też znajdują się informacje, jak za pośrednictwem Rycerzy Kolumba można pomóc Ukrainie.

Sedno Sprawy - Piotr Muller