Rzym: papież w sklepie z płytami

2022-01-12 12:18
Panteon
Autor: Arpingstone/wikimedia commons

Franciszek lubi zaskakiwać. Sprawił mieszkańcom Wiecznego Miasta kolejną niespodziankę i pojawił się w sklepie z płytami przy Panteonie, w samym centrum Rzymu.

Przyjeżdżając samochodem, w masce antycovidowej, Ojciec Święty zatrzymał się przed sklepem i przywitał z właścicielem- swoim starym znajomym, jego córką i zięciem. Papież był tam przez około 10 minut. Dziennikarze przypominają, że już wcześniej Franciszek odwiedził ten salon muzyczny w stolicy Włoch.

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni informuje, że papież pobłogosławił niedawno odnowione pomieszczenia sklepu przy Panteonie, a właściciel podarował Franciszkowi płytę. Zdjęcie, na którym widać Ojca Świętego wychodzącego ze sklepu opublikował portal Rome Reports. Wiadomość szybko wyciekła do mediów.

A to nie pierwsza taka historia. 4 września 2015 roku papież pojawił się w salonie optycznym na Via del Babuino, w samym centrum Rzymu, aby zmienić oprawki swoich okularów. 21 grudnia 2016 r. był w sklepie ortopedycznym przy Via del Gelsomino, w dzielnicy Gregorio VII po nowe buty.

Przy okazji przypomniano o wielu wyprawach św. Jana Pawła II, który wymykał się w góry, bardzo często do Abruzji, także Benedykta XVI, który, co wielu potwierdza, często odwiedzał swoich przyjaciół.

Źródło:ekai