Rzym: spokojna noc Franciszka w szpitalu

2023-03-30 10:37
Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin
Autor: episkopat.pl Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin

Papież Franciszek, który przebywa w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, spokojnie spędził noc - taką informację podają watykańskie źródła. W ciągu dnia spodziewany jest komunikat Stolicy Apostolskiej dotyczący stanu zdrowia Ojca Świętego.

Papież Franciszek spędził spokojną noc w szpitalu" - podała w czwartek rano agencja informacyjna Ansa. Jak zaznacza, personel medyczny jest dobrej myśli co do jego stanu zdrowia. Ojciec Święty trafił do rzymskiej kliniki Gemelli wczoraj. Jak się później okazało, powodem była infekcja górnych dróg oddechowych. W opublikowanym wieczornym komunikacie, Watykan podkreślał, że nie spowodował jej Covid-19. Wykluczył to przeprowadzony u papieża test.

Franciszek przeszedł w szpitalu szereg badań. Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje, że pojawiły się problemy z sercem i zapalenie płuc. W pewnym momencie włoskie media podały nawet, że papież przeszedł zawał. Już wiadomo, że chodzi o infekcję. Dlatego Ojciec święty zostanie pod opieką lekarzy przez kilka dni.

86-letni Franciszek jest w klinice Gemelli po raz drugi. W lipcu 2021 roku w tym wielkim rzymskim szpitalu przeszedł operację jelita.

Źródło:ekai, ansa.it