Skarżysko- Kamienna: zbliża się Ogólnopolski Dzień Męża i Żony

2022-07-04 17:49
Dzień Męża i Żony
Autor: rycerzekolumba.com

Rycerze Kolumba zachęcają do świętowania Dnia Męża i Żony. Obchodzony jest 13 lipca każdego roku, w rocznicę zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus. Dlatego też organizowany jest Ogólnopolski Dzień Męża i Żony, który odbędzie się w dniach 8-10 lipca w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Rycerze Kolumba zachęcają małżonków do wspólnej modlitwy dziękczynnej za lata bycia razem, z prośbą o dalsze błogosławieństwo. Kolejnym punktem tego święta powinien być czas spędzony razem w szczególny sposób. To może być wyjście do kawiarni, restauracji, do kina, teatru lub na spacer. To także okazja do przypomnienia chwil, gdy małżonkowie, stając przed ołtarzem, przyjmowali sakrament małżeństwa. Okazja docenienia swojej drugiej połówki. Możliwość oderwania się od prozy życia, zatrzymania się na chwilę czy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich - mówi Marek Tyka z radomskiej rady Rycerzy Kolumba. W programie skarżyskiego spotkania znajdzie się Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, konferencje, warsztaty dla małżonków, wspólne biesiadowanie, modlitwa czy ogłoszenie wyników konkursu "Moi Rodzice".

Rycerze Kolumba to największa na świecie organizacja katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył beatyfikowany w 2020 roku ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony mężczyzn. W Polsce obecni są od ponad 15 lat i liczą prawie 7 tys. członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji.

Delegatem Stanowym, przywódcą Rycerzy w Polsce jest Krzysztof Zuba, a Kapelanem Stanowym, czyli ich krajowym duszpasterzem – Metropolita Częstochowski abp Wacław Depo.

Źródło:ekai