„Słuchając i idąc razem”: Rusza Tydzień Laudato si’!

2022-05-19 16:26
 „Słuchając i idąc razem”: Rusza Tydzień Laudato si’!
Autor: episkopat.pl „Słuchając i idąc razem”: Rusza Tydzień Laudato si’!

„Słuchając i idąc razem” - to hasło Tygodnia Laudato si', który rozpocznie się w niedzielę 22 maja. ’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych.

Tydzień Laudato si’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych. Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na “wołanie ziemi i krzyk ubogich” oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów - informuje Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.

Czytaj także: „Na końcu zostałem góralskim Papieżem” – nowa wystawa na Krupówkach

- Do udziału w Tygodniu Laudato si’ w niedzielę 22 maja 2022 w trakcie nabożeństwa Anioł Pański zaprosi nas Ojciec Święty. Jako Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chcemy na to zaproszenie odpowiedzieć i zachęcić wiernych do podjęcia w tym czasie refleksji, modlitwy i działania na rzecz naszego wspólnego domu.

Aby umożliwić uczestnictwo w przeżyciu Tygodnia Laudato si’ w duchowej łączności z katolikami na całym świecie, przygotowaliśmy specjalną modlitwę oraz refleksję, które można włączyć w nabożeństwo na zewnątrz lub modlitwę w czasie Mszy Świętej w niedzielę 29 maja 2022 (lub w innym dniu podczas Tygodnia Laudato si’).

Ponadto zapraszamy do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W programie Zielone Parafie w praktyczny sposób realizujemy nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie www.zieloneparafie.pl - czytamy.

Wszystkie parafie, które włączą się w obchody Tygodnia Laudato si’ mogą zrobić zdjęcia lub krótką relację słowną oraz przesłać je na adres e-mail lsm.polska@livelaudatosi.org. - Pokażmy, jak wspólnie podejmujemy troskę o stworzenie w duchu chrześcijańskiej ekologii integralnej - dodaje Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska.