Środa Popielcowa w Warszawie: Joe Biden na Mszy Św.

2023-02-22 18:04
Joe Biden
Autor: FOT. WIESŁAW DAWIDOWSKI/FACEBOOK

Joe Biden, prezydent USA, który zakończył dziś wizytę w Polsce, w zdążył wziąć udział we mszy świętej w Środę Popielcową. "Także wielcy tego świata przyjmują popiół" - napisał ks. Wiesław Dawidowski, który jej przewodniczył.

O tym, że prezydent Stanów Zjednoczonych uczestniczył we mszy świętej poinformował na Facebooku ks. Wiesław Dawidowski, dołączając zdjęcia z Joe Bidenem.„Dzisiaj Środa Popielcowa. Także wielcy tego świata przyjmują popiół – jeśli należą do tradycji katolickiej. Miałem zaszczyt nałożyć dzisiaj popiół na głowę samemu Prezydentowi USA Mr Joe Bidenowi” – napisał duchowny.

„Wszystko odbyło się w wielkim sekrecie ale teraz już mogę mówić: w zaimprowizowanej kaplicy domowej tuż obok apartamentu Prezydenta, odprawiliśmy Mszę świętą w intencji o pokój, nawrócenie Rosji i światło Ducha Świętego dla Pana Prezydenta” – dodał ks. Dawidowski.

Katolicy w Stanach Zjednoczonych nie zmywają popiołu, który – inaczej niż w Polsce – nakłada się na czoło, a nie na włosy. To tłumaczy popielatą kropkę na czole, którą zauważono u Biden podczas oficjalnych spotkań.

Źródło: facebook/ks. Wisław Dawidowski