Stolica Apostolska może negocjować między Rosją a Ukrainą

2022-11-04 13:17
Kard. Pietro Parolin
Autor: © Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons

Jeśli chodzi o mediację watykańską w konflikcie między Federacją Rosyjską a Ukrainą, „niestety nie ma żadnych kroków naprzód, ale Stolica Apostolska jest zawsze gotowa do pomocy w jakikolwiek sposób" – powiedział dziennikarzom watykański sekretarz stanu, kardynał Pietro Parolin.

Dziennikarze odnieśli się do słów papieża Franciszka, które wypowiedział dzisiaj podczas forum dialogu międzyreligijnego w Bahrajnie. Ojciec Święty wezwał do zakończenia wojny w Ukrainie i podjęcia poważnych negocjacji pokojowych.

Kardynał Pietro Parolin, odpowiadając niektórym dziennikarzom, stwierdził, że „wszystkie inicjatywy na rzecz pokoju są dobre, ważne, byśmy robili je razem i ważne, by nie były instrumentalizowane do innych celów”. Wyjaśnił, że udało mu się dostrzec jakiś mały promyk nadziei ze strony Moskwy: na przykład dotyczące porozumienia w sprawie pszenicy. „Są to małe sygnały, mam nadzieję, że idą w kierunku zdrowego rozsądku”- stwierdził hieracha.

Jeśli chodzi o mediację watykańską, nie ma żadnych kroków naprzód, ale Stolica Apostolska jest gotowa pomóc w jakikolwiek sposób – podkreślił współpracownik papieża.

Źródło:ekai