Szósty dzień Nowenny w intencji Ojczyzny

2024-03-21 10:20
Szósty dzień Nowenny
Autor: BP KEP

21 marca to szósty dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś modlitwę poprowadzi abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, z Bazyliki Prymasowskiej przy relikwiach i pomniku bł. Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie.

Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, także po każdej Mszy św. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Szóstego dnia jej uczestnicy będą prosić Boga „o światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny”.

21 marca modlitwę nowennową poprowadzi abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, z Bazyliki Prymasowskiej przy relikwiach i pomniku bł. Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz na Facebooku.

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl

Źródło: BP KEP