Telemost i wspólne radosne oczekiwanie- Jasna Góra na chwilę przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej

2021-08-31 14:25
Jasna Góra
Autor: Jasna Góra biuro prasowe Jasna Góra

Ten moment coraz bliżej. Beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej już 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przygotowania trwają też na Jasnej Górze.

Uroczystość beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w stolicy, ale nie tylko ona czeka i przygotowuje się na tę chwilę. Jasna Góra duchowo będzie łączyć się z wiernymi zgromadzonymi w warszawskiej świątyni Opatrzności Bożej. Dzięki specjalnym telebimom na placu przed Szczytem, utworzony zostanie telemost.

To radosne oczekiwanie zaplanowano m.in z polskimi artystami, a zaraz po ogłoszeniu nowych błogosławionych w Kaplicy Matki Bożej, odprawiona zostanie dziękczynna Msza św. Na murach sanktuarium już pojawił się wizerunek Prymasa Tysiąclecia z obrazu namalowanego przez ks. Roberta Kruczka.

Paulini odpowiedzieli na apel komitetu organizacyjnego beatyfikacji i zapraszają do wspólnego udziału w uroczystości 12 września. Jak przyznaje przeor klasztoru, o. Samuel Pacholski- chociaż transmisję można oglądać w domu, przeżywanie takiego wydarzenia razem, ma zupełnie inny wymiar. Chodzi o to, by być razem, zwłaszcza w tym trudnym czasie, bardzo tego potrzebujemy. Poczucia, że jesteśmy wspólnotą i tego, by razem wyrazić wdzięczność Prymasowi Wyszyńskiemu. Zapewnić, że chcemy ponieść jego dziedzictwo, że jego nauczanie jest aktualne i dla nas ważne- podkreśla duchowny.

I jednocześnie zaprasza tych, którzy nie mogą być tego dnia w Warszawie, by przyjechali właśnie na Jasną Górę. Modlitwa oczekiwania na beatyfikację rozpocznie się już 11 września Apelem Jasnogórskim, po którym czuwanie nocne poprowadzi młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. W dzień beatyfikacji o godz. 9.00 zabrzmią m.in. utwory z projektu muzycznego „Czas to miłość - polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego”.

Tego dnia nie zabraknie świadectw o prymasie, modlitwy różańcowej i jego słów odtworzonych z archiwalnych nagrań Jasnej Góry. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św., po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie.

Po uroczystości beatyfikacyjnej w Kaplicy Matki Bożej, gdzie prymas Wyszyński często się modlił i gdzie odprawił swoje kapłańskie prymicje, celebrowana będzie jedna z pierwszych mszy dziękczynnych za nowego błogosławionego. Potem zaplanowano wspólny różaniec przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Dzień beatyfikacji zakończy Apel Jasnogórski.

Źródło: eKai.pl