To najlepszy duchowy kombinezon. Sześciu alumnów przyjęło w Warszawie święcenia

2023-02-27 13:36
Alumni
Autor: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie/facebook

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu sześciu alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjęło sutannę

Klerycy trzeciego roku przyjęli sutannę z rąk rektora, ks. Wojciecha Bartkowicza. Obłóczonym alumnom rektor życzył, by weszli w Wielki Tydzień dojrzalsi, mocniejsi i mądrzejsi.

Jezus w ostatnim etapie przygotowania do misji, doskonalił się na pustyni w bardzo ważnej dla dojrzałego człowieczeństwa umiejętności: sztuce mówienia „nie”. Żeby być dojrzałym człowiekiem, trzeba dobrze wiedzieć, kiedy powiedzieć: „tak”, i kiedy mocno i zdecydowanie powiedzieć „nie”, zarówno światu, jak i sobie. Do ćwiczeń Kościół w Wielkim Poście wskazuje trzy obszary: post, modlitwę i jałmużnę – mówił duchowny. – Seminarium także jest twardą szkołą przygotowania do waszej misji – zaznaczył.

Nawiązując w homilii do zwycięstwa Piotra Żyły w Mistrzostwach Świata w Planicy, ks. Bartkowicz zwrócił uwagę, że sutanna to najlepszy „duchowy kombinezon”. – Latajcie wysoko, lądujcie daleko i bezpiecznie. Pamiętając, że im wyżej polecicie, tym boleśniejszy może być upadek, jeśli nie jest to poprawny lot – mówił do alumnów.

Źródło: archidiecezja warszawska, Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne