Trwa 394. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

2023-03-13 13:04
Zebranie Plenarne KEP
Autor: BP KEP

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczęło się 394. Zebranie Plenarne Episkopatu. Głównym tematem dwudniowego spotkania jest etap kontynentalny Synodu o synodalności. Pierwszy dzień obrad zakończy Msza św. z okazji 10-lecia pontyfikatu papieża Franciszka.

Przed rozpoczęciem Zebrania odbył się briefing prasowy Rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka, z udziałem Nuncjusza Apostolskiego abp Salvatore Pennacchio i wiceprezesa Poczty Polskiej Wiesława Włodka. Był połączony z prezentacją emisji znaczka Poczty Polskiej z okazji 10. rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka.

Pierwszy dzień obrad zakończy Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, w 10. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Uroczystej Eucharystii, o godz. 18.00, z udziałem Episkopatu, przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio. Homilię wygłosi metropolita białostocki abp Józef Guzdek.

Zebranie Plenarne potrwa do wtorku 14 marca. Po jego zakończeniu, o godz. 14.30, zaplanowano konferencję prasową dla mediów. 

Źródło: BP KEP