Trwają zapisy na Przystanek Jezus 2024

2024-01-17 16:53
Przystanek Jezus
Autor: https://przystanekjezus.pl

Ruszyły zapisy na kolejną – 24. edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Ta odbędzie się w dniach od 29 lipca do 3 sierpnia w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu koło Czaplinka.

Do udziału w Przystanku Jezus organizatorzy zapraszają osoby pełnoletnie na co dzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Jak zwykle Przystanek Jezus rozpoczną rekolekcje dla ewangelizatorów, które poprowadzi Biskup Artur Ważny, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Swoją obecność zapowiedzieli także bp Zbigniew Zieliński – ordynariusz diec. koszalińsko-kołobrzeskiej oraz przystankowy Ojciec – bp Edward Dajczak.

W kwietniu w parafii Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie planowane są warsztaty przygotowujące do ewangelizacji na tegorocznym Przystanku Jezus. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w ewangelizacji, a chcieliby je zdobyć, ale też dla tych, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności i budować przystankową rodzinę.

Źródło:przystanekjezus.pl, materiały prasowe