Ukraina: ikony na ścianie w sali tortur

2022-10-05 18:29
Pavlo Sushko
Autor: Pavlo Sushko/twitter.com

W wyzwolonym od okupantów Wowczańsku w obwodzie charkowskim, w sali tortur na ścianie znaleziono ikony Matki Bożej i Jezusa wydrapane przez więzionych Ukraińców. Zdjęcie ikon zamieścił na Facebooku Pawlo Suszko, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy z partii "Sługa Ludu" i zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Najwyższej ds. Polityki Humanitarnej. O wszystkim poinformował portal „Ukraińska Prawda”.

Na zdjęciu nad ikonami widać też wydrapane zdania z modlitwy "Ojcze nasz". "Słyszeliśmy o znalezionej sali tortur. Pokazano nam to. Na własne oczy widzieliśmy te napisy na ścianach. Ikony wydrapane przez ludzi, którzy byli tam przetrzymywani przez okupantów. Wyryte daty przeżytych dni i teksty modlitw. Trudno sobie wyobrazić, jakie okropności spotkały ludzi. Nie odpuścimy!" - napisał Suszko.

Według niego, w mieście wciąż słychać wybuchy, ponieważ Wowczańsk znajduje się przy granicy z Rosją - na północnym wschodzie obwodu charkowskiego. Ludzie, którzy pozostają w mieście nie mają dostępu do energii elektrycznej i środków komunikacji.

Źródło:ekai