Ukraina: kolejny ksiądz porwany przez Rosjan

2022-12-02 11:48
Ukraina
Autor: DSNS Ukraina

O. Oleksandr, młody proboszcz z Melitopola, został schwytany w swoim kościele i wywieziony w nieznane miejsce - przekazał w rozmowie z włoską telewizją Tv2000 nowy biskup pomocniczy egzarchatu donieckiego Maksym Ryabukha.

Po odprawieniu Mszy św., do parafii weszli rosyjscy żołnierze i zabrali duchownego. Wywieźli go w nieznane miejsce. To ks. Ołeksandr Bogomaz, młody proboszcz z Melitopola – relacjonował biskup-nominat. Jest to trzeci kapłan katolicki aresztowany w ciągu kilku dni przez rosyjskie wojsko bez postawienia zarzutów. Duchowny został wzięty siłą w swoim kościele na oczach wiernych.

Według ostatnich informacji, ks. Oleksandr został wypędzony z terenów okupowanych i przebywa teraz na Zaporożu. Natomiast dwaj inni księża aresztowani w Berdiańsku nadal przebywają w więzieniu. Rosyjskie wojsko oskarża ich – bez żadnych dowodów – o ukrycie broni w domu zakonnym, w którym mieszkają.

Są torturowani – podkreślił bp Maksym – właśnie dlatego, że nie uznają się za winnych ukrycia broni na terenie swojego domu zakonnego. Jedna z hipotez głosi, że rosyjscy wojskowi torturują obu księży, aby wymusić informacje uzyskane podczas sakramentu spowiedzi.

Źródło:ekai