USA: podsumowano akcję „Wyzwanie 50 tys. różańców”

2024-05-16 16:56
Różaniec
Autor: Vatican News/Facebook

33 689 różańców odmówiono od początku maja aż do dzisiaj w ramach akcji „Wyzwanie 50 tys. różańców”. To inicjatywa promowana przez amerykańskiego biskupa Roberta Barrona i zespołu katolickiej aplikacji Hallow. Jak pokazuje mapa wydarzenia, biorą w nim udział ludzie z całego świata.

„W ubiegłym roku w maju rzuciliśmy wyzwanie, aby przez miesiąc odmówić 10 tys. różańców i myśleliśmy, że to naprawdę ambitny cel; osiągnęliśmy go w 48 godzin” – wyjaśnia bp Barron. Ostatecznie rok temu liczba modlitw sięgnęła 64 tys.

W obecnej edycji uczestnicy modlą się za tych, którzy odeszli od wiary, „aby mogli powrócić do Kościoła katolickiego z odnowionym rozumieniem Bożej miłości i miłosierdzia”. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić fakt odmówienia różańca w internecie: https://www.wordonfire.org/pray-rosary/ .

„Startujemy z celem 50 tys. różańców, ale mamy nadzieję dotrzeć do 100 tys.” – mówi bp. Barron. Jak dodaje, to naprawdę inspirujące, gdy widzi się jak mapa na stronie akcji zapełnia się czerwonymi kropkami, bo każda z nich oznacza co najmniej jeden różaniec zmówiony w celu powrotu „zaginionych owiec” do pasterza.

Źródło: Krzysztof Dudek SJ, Vatican News PL