W imię Chrystusa mówię ci: powstań i świadcz! To papieskie przesłanie do młodych

2021-09-27 13:19
Papież pilnie wzywa polskich biskupów. Sprawa jest bardzo pilna
Autor: pixabay Papież pilnie wzywa polskich biskupów. Sprawa jest bardzo pilna

W orędziu na XXXVI Światowy Dzień Młodzieży, Franciszek mówi- nie możesz pozostać na ziemi „użalając się nad sobą”, czeka na ciebie misja! Także ty możesz być świadkiem dzieł, które Jezus zaczął w tobie wypełniać.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Młodzieży będzie obchodzony w diecezjach na całym świecie nie w Niedzielę Palmową, a w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” .

W orędziu na tegoroczny ŚDM, Ojciec Święty stawia młodym ludziom za przykład św. Pawła, który z zaciekłego i przekonanego o swojej racji wroga chrześcijan, stał się gorliwym apostołem Chrystusa. Zaprasza młodzież do wspólnej lektury sceny nawrócenia Szawła i wiary w to, że każdy człowiek, niezależnie od swej przeszłości, jest kimś wyjątkowym w oczach Boga, Który chce powierzyć mu ważną misję w świecie. "Nawet jeśli Szaweł jest prześladowcą, nawet jeśli w jego sercu panuje nienawiść względem chrześcijan, Jezus wie, że jest to spowodowane niewiedzą i chce okazać w nim Swoje miłosierdzie. To właśnie jest ta łaska, ta niezasłużona i bezwarunkowa miłość, światło, które radykalnie zmieni życie Szawła- podkreśla Franciszek.

Papież przypomina, że podstawą przemiany serca i życia jest osobiste spotkanie z Chrystusem, który - jak mówi - nie jest znany przez wszystkich nawet w dobie internetu i łatwego dostępu do informacji. "Nie wystarczy usłyszeć o Chrystusie od innych, konieczna jest osobista rozmowa z Nim. Tym, w istocie, jest modlitwa.

Franciszek podkreśla też, że w życiu chrześcijanina nie istnieje alternatywa: Bóg tak - Kościół nie. Przesłaniem, które Ojciec Święty kilkakrotnie powtarza w orędziu do młodych ludzi, jest to, że dla żadnego z nich nigdy nie jest za późno, aby odmienić swoje życie.

Swoje orędzie kończy mocnym wezwaniem, by każdy młody człowiek przyjął misję wobec świata, którą stawia przed nim Pan Bóg. "W imię Chrystusa, mówię ci (...) powstań i świadcz o tym, że przegrane życie może być odbudowane, że osoby, które już obumarły w duchu, mogą powrócić do życia, że osoby zniewolone mogą na powrót stać się wolnymi, że serca pogrążone w smutku mogą odzyskać radość".

Tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się 21 listopada. 

Źródło:ekai