W intencji jedności i pokoju. Dzieci na całym świecie modliły się na różańcu

2021-10-19 12:36
Skradziono cenny różaniec królowej. To na nim odmówiła ostatnią modlitwę
Autor: Twitter/Dan Snow

Od 16 lat kampanię modlitewną "Milion dzieci modli się na różańcu organizuje papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W modlitwie wzięło udział ponad 180 tys. dzieci na całym świecie. „Różaniec to jedyne źródło siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców” – mówi lider jednej ze wspólnot w Mjanmie.

W tym rok w modlitwie wzięło udział ponad 50 krajów, w tym Mjanma, Afganistan, Sudan Południowy, Zambia, Demokratyczna Republika Konga, Liban, Ekwador, Peru, Kazachstan oraz Bośnia i Hercegowina. Ta może przynieść pocieszenie i dać nadzieję cierpiącym w rejonach, gdzie pokój jest zakłócany przez wojny i prześladowania. Jeden z lokalnych liderów Kościoła w Mjanmie, który ze względów bezpieczeństwa poprosił o anonimowość, wystosował specjalne przesłanie, w którym podziękował za modlitwę i prosi o jej kontynuowanie.

Z jego komunikatu dowiadujemy się, że od wielu miesięcy sytuacja jest bardzo zła. Wszystkie wioski zamknięto z powodu pandemii. Codzienna modlitwa różańcowa jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców.

Pomysł akcji „Milion dzieci odmawiających różaniec” narodził się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Podczas gdy kilkoro najmłodszych odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektóre z obecnych tam kobiet przeżyły głębokie doświadczenie obecności Matki Bożej. To przywołało u nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który widząc grupę dzieci odmawiających różaniec powiedział: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”.

Spontaniczna modlitwa szybko rozprzestrzeniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie dwa lata temu przejęła organizację całego wydarzenia. Ta odbywa się 18 października, w święto św. Łukasza, którego Ewangelia mówi o dzieciństwie Jezusa. W tym roku inicjatywa skupiła się wokół świętego Józefa.

Źródło:ekai