W niedzielę "Dzień z Dobrym Słowem"

2023-04-20 12:47
Szczęśliwi seniorzy
Autor: Getty Images

Franciszkańska Fundacja Rodzina w Służbie Człowieka zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji „Dzień z Dobrym Słowem”. W niedzielę 23 kwietnia powiedzmy innymi coś dobrego albo napiszmy na małych liścikach czy obrazkach i dajmy je napotkanym osobom.

„Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na język jakiego używamy – aby nie tworzył on ciągłych podziałów w naszych rodzinach, w środowiskach, w społeczeństwie, które uniemożliwiają komunikację, relację a czasem nawet współistnienie. Odmienne postrzeganie świata nie powinno być powodem, dla którego wykluczamy kogoś z naszego kręgu, nie powinno być przyczynkiem do używania negatywnych, obraźliwych czy wulgarnych słów” – tłumaczy o. Bogdan Kocańda, franciszkanin, prezes Fundacji, ojciec duchowny Federacji Katolickich Wspólnot Poalfowych Chrystusa Sługi.

W praktyce Dzień Dobrego Słowa ma polegać na tym, aby w najbliższą niedzielę dobre słowa wypowiedzieć do innych albo napisać je na małych liścikach bądź obrazkach i dać je napotkanym osobom. Mogą to być słowa z Pisma Świętego, których autorytet i moc ma wymiar nadnaturalny i nadprzyrodzony.

Niech Dzień z Dobrym Słowem nie będzie tylko jednorazowym aktem, akcją, eventem, ale stanie się – w odpowiedzi na coraz częściej pojawiający się w przestrzeni publicznej język pełen wulgaryzmów, agresji, pomówień i półprawd – iskrą zachęcającą do uprzejmości, do poszanowania języka ojczystego oraz do dzielenia się dobrym Słowem, które odradza duchowo, motywuje, dodaje odwagi i chęci do życia” – apelują organizatorzy.

Źródło:ekai