W piątek wieczorem z Jarosławia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

2023-03-17 12:48
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Autor: Archidiecezja Przemyska

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy w piątek o godzinie 20. Rozpocznie ją msza w opactwie benedyktyńskim. Droga Krzyżowa została podzielona na 19 tras, o różnej długości. Pielgrzymi sami zdecydują, którą z nich pójść. Można wędrować samodzielnie, albo w niewielkich grupach.

W Jarosławiu, oprócz regularnych tras, które mają ponad 40 kilometrów, jest też pięć krótszych o długości od 15 do 32 kilometrów. Nazwano je preludium do EDK. Najczęściej decydują się na nie osoby słabsze i starsze.

Po drodze milczenie, za wyjątkiem rozważań przy 14 stacjach. Na trasie nie będzie księdza, przewodnika ani opiekuna. Będzie brzozowy krzyż, latarka, termos z herbatą w plecaku. Będzie ciemność, błoto, czasem deszcz lub śnieg. "Być może w pewnym miejscu poczujesz, że nie zrobisz już ani jednego kroku więcej. I pomimo tego idziesz dalej. Tu zaczyna się prawdziwa Ekstremalna Droga Krzyżowa"- czytamy na stronie Archidiecezji Przemyskiej.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe to inicjatywa ks. Jacka Stryczka, znanego z akcji Szlachetna Paczka. Do udziału w XI edycji, organizowanej w Jarosławiu, zgłosiły się 302 osoby.

Źródło: przemyska.pl