W Polsce i ponad 40 krajach świata. Koronka do Bożego Miłosierdzia

2022-09-28 19:08
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Autor: www.faustyna.pl

W 173 polskich miastach i w 44 miejscach na całym świecie, wierni odmówili dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie odbywa się co roku, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Inicjatorem akcji jest łódzka wspólnota ewangelizacyjna „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Skrzyżowania ulic oraz place miast, miasteczek i wsi zamieniły się dziś o godz. 15.00 w miejsca modlitwy. Wierni z różańcem w ręku prosili Boga o miłosierdzie dla całej ludzkości. „Wierzymy, że 10 minut błagania do Boga może zmienić nasze rodziny, nasze miasta i cały świat” – podkreślali organizatorzy. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji rodzin, kapłanów i rządzących odmówiono na sześciu kontynentach. Wierni prosili również o pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie, by uchodźcy uciekający przed wojną mogli wrócić do swoich krajów oraz by znaleźli się ludzie, którzy pomogą w odbudowie zniszczonych domów.

Do udziału w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia oficjalnie włączyły się 173 miejscowości w Polsce. Inicjatywa odbyła się m.in. w: kaplicy Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach, Białymstoku i Lublinie. Modlono się na ulicach Papui–Nowej Gwinei, Chorwacji, Argentyny, Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Wybrzeża Kości Słoniowej. Przedsięwzięcie, honorowym patronatem objął abp Grzegorz Ryś, ordynariusz archidiecezji łódzkiej.

Koronka na ulicach miast po raz pierwszy odbyła się 28 września 2008 roku w Łodzi. Od tej pory odmawiana jest co roku, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia podyktował świętej Jezus podczas objawienia w 1935 roku. Z ufnym odmawianiem tej modlitwy Chrystus związał obietnicę uproszenia wszelkich łask dla ludzkości.

Źródło:ekai