W środę Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Jak będą wyglądały obchody?

2022-01-25 19:35
W środę Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Jak będą wyglądały obchody?
Autor: episkopat.pl W środę Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Jak będą wyglądały obchody?

„Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei” - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Święto obchodzimy w środę 26 stycznia. Sprawdź program obchodów.

W środę, 26 stycznia, przypada XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Tegoroczne obchody pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei” odbędą się w formie online.

„Nadzieja wyrasta z wiary, że problemy i dotykające człowieka doświadczenia mają jakiś sens, cel i wartość, choć, aktualnie ich nie rozumiemy, bądź nie widzimy dzisiaj jeszcze drogi wyjścia z nich. Nadziej pomaga dostrzec w sercach ludzi dobro. Pomaga wytrwać w przeciwnościach w oczekiwaniu na pomoc, która niejednokrotnie w najmniej spodziewanych okolicznościach przychodzi” – podkreślił bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi w przesłaniu z okazji Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Czytaj także: Jerozolima rozważa możliwość ewakuacji Żydów z Ukrainy

Kiedy odbędą się obchody?

W związku z pandemią centralne obchody tego dnia odbędą się online 26 stycznia. Rozpoczną się o godz. 19.00 na kanale YouTube Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów: https://www.youtube.com/watch?v=TmTgJwt-0bc

Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Dzień Islamu w Kościele katolickim nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu – ramadanu.

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów/ BP KEP