W weekend Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickici

2024-04-03 19:42
Koncert Paschalny
Autor: facebook.com

Cykl Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich słynie ze swojego corocznego Koncertu Paschalnego. Wielkanoc to najważniejsze święto całego roku liturgicznego, dlatego Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i Parafia Miłosierdzia Bożego zapraszają na uroczystą celebrację wielkiego dzieła odkupienia między Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego a Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

Spośród wszystkich sztuk, muzyka ma chyba największą siłę oddziaływania na emocje. Dlatego podczas tegorocznego Koncertu Paschalnego uczestnicy wydarzenia właśnie przez muzykę będą mogli wychwalać Pana. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Tryumf i radość ze Zmartwychwstania Pańskiego będziemy świętować słuchając wybitnych utworów autorstwa takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach, Ludwik van Beethoven, Georg Friedrich Händel czy Georg Philipp Telemann.

Będą to dzieła w wykonaniu wybitnych artystów: organistki Marii Magdaleny Kaczor, sopranistki Katarzyny Wiwer oraz zespołu kameralnego Gusto non Barbaro w składzie: Wiesław Suruło – flet, Paweł Solecki – fagot i Joanna Solecka – klawesyn.

Organizatorzy podkreślają, że Piękno sztuki pełni rolę ewangelizacyjną w życiu Kościoła. Święty Jan Paweł II w liście do artystów pisał „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół) potrzebuje sztuki.” – odpowiadając na to wezwanie, mówi papież dalej: „artyści, w tym muzycy, są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Źródło: ekai