Warszawa: obrady Krajowej rady Duszpasterstwa Powołań

2023-04-13 11:52
Rada Powołania
Autor: BP KEP

Tydzień Modlitw o Powołania, 24. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę oraz sposób działania duszpasterstwa powołań podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – to główne tematy spotkania Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań. Ta obradowała wczoraj w Warszawie. Rozmowom przewodniczył Delegat KEP ds. Powołań bp Andrzej Przybylski.

Spotkanie w Sekretariacie KEP było okazją do zaplanowania działań inspirujących i koordynujących inicjatywy duszpasterstwa powołań w Polsce. „Omówiliśmy swój wkład i udział w trzech najważniejszych wydarzeniach. To przede wszystkim rozpoczynający się 30 kwietnia Tydzień Modlitw o Powołania. Przygotowaliśmy propozycje materiałów pomocniczych na ten czas: katechezy, homilie, statystyki powołaniowe. Kolejne wydarzenie to zaplanowana na 13 maja 24. Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę. Omówiliśmy też działania duszpasterstwa powołań podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Dla młodych będzie to dobra okazja do rozeznawania swojego. Chcemy wykorzystać ten czas, aby im towarzyszyć i pomóc” – powiedział Delegat KEP ds. Powołań.

Członkowie Rady poruszyli też temat inauguracji specjalistycznego kierunku studiów z zakresu teologii i pedagogiki powołań. „Naszą rolą jest nadawanie kierunku, koordynacja i inspiracja duszpasterstwa powołań w Polsce. Widzimy, że nie możemy tego duszpasterstwa ograniczyć jedynie do prezentacji określonych zgromadzeń. Nie możemy też traktować go jako formy rekrutacji do seminariów lub nowicjatów. Jest to cały, długi proces towarzyszenia w rozeznawaniu” – mówił bp Przybylski.

Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań spotyka się cztery razy w roku. Kolejne spotkanie 19 czerwca na Jasnej Górze.

Źródło: pojdzzamna.pl / BP KEP