Warszawskie Spotkanie Wielkanocne w Wielką Sobotę

2022-04-14 15:24
Wielkanoc wielkanocny stół wielkanocne śniadanie
Autor: IppikiOokami/pixabay.com

Słodkie paczki z czekoladowym zającem dla dzieci, niebieskie niezapominajki w doniczkach z żółtą wstążką, stół ze świątecznymi potrawami, zabawy i muzyka na żywo – to wszystko przygotował Urząd miasta Warszawy dla swoich mieszkańców, zwłaszcza osób samotnych i uchodźców z Ukrainy.

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w Wielką Sobotę w namiocie przy Dworcu Wschodnim. Miasto jest przygotowane na przybycie nawet tysiąca gości. - Święta wtedy są pełne, kiedy pozwalają spotkać się z drugim człowiekiem. Zapraszamy zwłaszcza tych, którzy czują się dziś samotni, do spotkania przy wspólnym stole. Zapraszamy też rodziny z dziećmi, dla których nasi animatorzy poprowadzą ciekawe zajęcia – zachęca wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

- Święta Wielkanocne to symbol odrodzenia, zwycięstwa nad złem i zmartwychwstania. Z tej okazji życzę wszystkim mieszkańcom – zarówno tym, którzy są w Warszawie od zawsze, jak i tym, którzy zamieszkali wśród nas niedawno – pokoju. Na ukraińskiej ziemi, w polskich rodzinach, w codziennej pracy i przy świątecznych stołach – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę 16 kwietnia między godziną 11.00 a 15.00 w namiocie przy Dworcu Warszawa Wschodnia (wejście od ul. Lubelskiej). W udekorowanej hali staną nakryte białymi obrusami stoły, przy których mieszkańcy będą mogli zjeść świąteczny posiłek. Złożą się na niego żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawa i herbata. Spotkaniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo.

Przewidziane są ponadto rodzinne warsztaty tworzenia dekoracji z roślin i kwiatów, a także warsztaty świąteczne „Owijanie jajek włóczką". Grupa animatorów zapewni dzieciom aktywne zajęcia plastyczne, edukacyjne i rekreacyjne.

Źródło: um.warszawa.pl