Watykan: czuwanie modlitewne w 19. rocznicę śmierci polskiego papieża

2024-04-03 9:16
Czuwanie modlitewne
Autor: Vatican News- facebook

Kilkaset osób przyszło wieczorem na plac Świętego Piotra na polonijne czuwanie modlitewne w 19. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

„Jesteśmy” – pod takim hasłem, z inicjatywy naszych środowisk kościelnych, w tym księży z polskiego kościoła świętego Stanisława w Rzymie i Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II zorganizowano wieczorne czuwanie na Placu Św. Piotra. Wzięli w im udział Polacy, którzy są teraz w Rzymie, duchowni, ale też pielgrzymi z innych państw.

Obecny był Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski, Stały Przedstawiciel RP przy ONZ w Rzymie Artur Pollok oraz Konsul RP w Rzymie Bartosz Skwarczyński.

Nad placem przed bazyliką watykańską powiewała wielka polska flaga z napisem: Jan Paweł II.

Doroczne wieczorne spotkania 2 kwietnia nawiązują do modlitw tysięcy osób, jakie trwały w 2005 roku na placu Świętego Piotra w ostatnich dniach i godzinach życia polskiego papieża i po jego śmierci o godzinie 21.37.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił chór „Gaudium Poloniae” pod dyrekcją s. Martyny Proszek z kościoła św. Stanisława biskupa i męczennika w Rzymie. Modlitwę prowadzili studenci z duszpasterstwa akademickiego działającego przy tym najważniejszym polonijnym kościele Rzymu.

„Dziękujemy Bogu za osobę św. Jana Pawła II, który tak jak przed laty gromadzi nas w tej międzynarodowej, ale przede wszystkim polskiej wspólnocie, na modlitwie, i jak wierzymy modli się z nami w naszych intencjach” - powiedział na zakończenie czuwania przed błogosławieństwem Przewodniczący Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II i Rektor kościoła pw. św. Stanisława ks. prał. dr Paweł Ptasznik. Duchowny podziękował uczestnikom za obecność i zachęcił do trwania na modlitwie w rodzinach i wspólnotach.

Źródło: vatican news