Watykan: Franciszek będzie przewodniczył Liturgii Triduum Paschalnego

2023-03-09 13:49
Watykan
Autor: lilele/flickr licencja CC-BY-Sa

Ojciec Święty będzie przewodniczył liturgii Triduum Paschalnego, a w niedzielę wielkanocną udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” – tak wynika z programu opublikowanego przez Papieski Urząd Celebracji Liturgicznych.

Papieski Urząd Celebracji Liturgicznych opublikował program wydarzeń:

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył na Placu Świętego Piotra Pamiątce wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i Mszy św. z tej uroczystości.

6 kwietnia, w Wielki Czwartek godz. 9.30 w bazylice watykańskiej papież poprowadzi Mszę świętą Krzyżma. Nie podano natomiast, gdzie będzie sprawował Liturgię Wieczerzy Pańskiej. Zwykle tego dnia popołudniu Franciszek odwiedzał więzienia, domy opieki, czy inne miejsca szczególnego cierpienia.

7 kwietnia, w Wielki Piątek, Ojciec Święty będzie o godz. 17.00 przewodniczył w bazylice watykańskiej Liturgii Męki Pańskiej, a o 21.15 w rzymskim Koloseum - nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

8 kwietnia, w Wielką Sobotę o godz. 19.30 papież będzie przewodniczył liturgii Wigilii Paschalnej.

9 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.00 na Placu św. Piotra, Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast o godzinie 12.00 Ojciec Święty udzieli z loggii centralnej Bazyliki św. Piotra uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Źródło:ekai