Watykan: jest papieski kalendarz liturgiczny na marzec

2024-03-01 21:01
Watykan, Bazylika św. Piotra
Autor: Wikipedia Commons Watykan, Bazylika św. Piotra

Obchody liturgiczne Wielkiego Tygodnia w Watykanie będą przebiegały zgodnie z rytmem wyznaczonym w latach poprzednich – wynika z opublikowanego Kalendarza celebracji po przewodnictwem papieża Franciszka na marzec.

W Niedzielę Palmową, 24 marca o godz. 10.00 papież będzie przewodniczył na placu św. Piotra Upamiętnieniu wjazdu Pana do Jerozolimy i Mszy św.

W Wielki Czwartek, 28 marca w bazylice watykańskiej Ojciec Święty będzie przewodniczył Mszy Krzyżma. To o godz. 9.30. Nie podano miejsca, gdzie będzie sprawował Mszę Wieczerzy Pańskiej. Franciszek zwykle udawał się z tej okazji do więzień, domów opieki, czy osób chorych.

W Wielki Piątek 29 marca o godz. 17.00 papież będzie przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w bazylice watykańskiej, a o godz. 21.15 w rzymskim Koloseum nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

W Wielką Sobotę 30 marca o godz. 19.30 w bazylice watykańskiej pod przewodnictwem Franciszka odbędzie się Liturgia Wigilii Paschalnej.  

W Niedzielę Wielkanocną, 31 marca o godz. 10.00 papież będzie przewodniczył Mszy św. na placu św. Piotra, a o godz. 12.00 z logii bazyliki watykańskiej wygłosi orędzie wielkanocne i udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Źródło:ekai