Watykan: kard. Krajewski organizuje zbiórkę odzieży termicznej dla Ukrainy

2022-12-05 16:10
Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski
Autor: BP KEP

Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia prosi o pomoc w zbiórce odzieży termicznej. Za miesiąc zostanie przekazana mieszkańcom Ukrainy, którzy w tym roku mierzą się z wyjątkowo ciężką zimą. Apel o włączenie się w tę inicjatywę skierował papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski.

Odzież termiczna ma być bożonarodzeniowym darem, jaki watykańska Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia przekaże w pierwszej połowie stycznia mieszkańcom Ukrainy. Ze względu na brak prądu, gazu i trwającą wojnę - czeka ich w tym roku wyjątkowo ciężka zima. Prefekt dykasterii kard. Konrad Krajewski, który w imieniu Ojca Świętego pomaga potrzebującym, zaapelował do pracowników Watykanu o włączenie się w zbiórkę potrzebnych materiałów. Chodzi o np. koszulki termiczne, przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Apel jest otwarty dla wszystkich, którzy w ten sposób chcą wesprzeć Ukraińców pozostających w swoim kraju.

Ubrania termiczne można przynosić osobiście do watykańskiego Biura Dobroczynności Apostolskiej lub wysłać paczką na adres Elemosineria Apostolica, Cortile Sant’Egidio, 00120 Città del Vaticano. 

Źródło:ekai