Watykan: papież spotkał się z włoskim aktorem komikiem Roberto Benignim

2022-12-07 19:13
Roberto Benigni
Autor: Vatican News/Facebook

Przed dzisiejszą audiencją generalną, papież Franciszek spotkał się z włoskim aktorem i komikiem Roberto Benignim. Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej i udostępniło zdjęcie z tego wydarzenia.

70-letni Roberto Remigio Benigni jest aktorem o charakterystycznej twarzy i niezwykle ekspresyjnym sposobie poruszania się. Jego gestykulacja, sposób mówienia i mimika czasami uznawane są za stereotypowo włoskie.

Stał się sławny i popularny za sprawą komediowych kreacji, w wyreżyserowanych przez siebie filmach. Karierę aktorską rozpoczął na początku lat 70. W teatrze i filmie debiutował dzięki współpracy z Giuseppe Bertoluccim. Występował w programach telewizyjnych.

Światową sławę przyniosła Benigniemu tragikomedia o Holocauście – "Życie jest piękne" z 1997 roku, które sam wyreżyserował. Benigni tradycyjnie zagrał główną rolę – prostodusznego półkrwi Żyda Guido. Film zdobył szereg nagród oraz nominacje do Oscarów w prestiżowych kategoriach. Artysta odebrał statuetkę za pierwszoplanową rolę. W tym samym roku zdobył też francuską nagrodę Cezara.

Źródło:ekai