Watykan: prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

2022-04-01 11:05

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybył w piątek do Watykanu na audiencję u Ojca Świętego. Para prezydencka została oficjalnie powitana na dziedzińcu świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim.

Spotkanie z papieżem Franciszkiem rozpoczęło się o godz.10.30. Z wcześniejszych informacji wynika, że Andrzej Duda na pewno poruszy temat wojny w Ukrainie, kryzysu uchodźczego i pomocy dla tych, którzy uciekli przed wojną. Do spotkania prezydenta RP z papieżem dojdzie pięć tygodni po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. "Pan Prezydent będzie chciał przedstawić papieżowi wieloaspektowe zaangażowanie Polski, Polaków, rządu, organizacji pozarządowych w pomoc Ukraińcom, a także porozmawia o wyzwaniach stojących przed nami w związku z tym kryzysem" – wyjaśniała szefowa KPRP, Grażyna Ignaczak–Bandych.

Najpierw zaplanowano rozmowę prezydenta z Franciszkiem, potem audiencję dla pary prezydenckiej. W papieskiej bibliotece nastąpi tradycyjna wymiana podarunków. Po audiencji u Ojca Świętego Andrzej Duda uda się na rozmowę z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem.

O 12.20 para prezydencka złoży wiązankę kwiatów przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice Świętego Piotra. Przypomnijmy- w sobotę przypada 17. rocznica śmierci polskiego papieża.

Źródło:ekai