Watykan: przejażdżka z papieżem w papamobile

2022-06-22 11:17
Papież Franciszek
Autor: Annett_Klingner/pixabay.com

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek przypomniał o dramacie wojny przeżywanym przez naród ukraiński, a także o trzęsieniu ziemi w Afganistanie. Mówił też o zamordowaniu dwóch jego współbraci jezuitów w Meksyku. Ojciec święty podkreślał, że przemoc nie rozwiązuje problemów, lecz potęguje cierpienia.

– Minionej nocy trzęsienie ziemi spowodowało ogromne ofiary i zniszczenia w Afganistanie. Wyrażam mą bliskość wobec rannych i osób, które ucierpiały w wyniku tego kataklizmu. Modlę się szczególne za tych, którzy stracili życie i za ich krewnych. Oby przy pomocy wszystkich można było złagodzić cierpienia umiłowanych mieszkańców Afganistanu – mówił Franciszek. Według ostatnich doniesień, liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 950. Ponad 600 osób jest rannych.

Papież odniósł się także do zamordowanych jezuitów w Meksyku: „Wyrażam mój smutek i przerażenie z powodu zabicia przedwczoraj w Meksyku dwóch zakonników, moich współbraci zakonnych – jezuitów i osoby świeckiej. Ileż zabójstw w Meksyku! Wyrażam swoją bliskość ze wspólnotą katolicką, dotkniętą tą tragedią. Raz jeszcze powtarzam, że przemoc nie rozwiązuje problemów, lecz potęguje niepotrzebne cierpienie”.

W papamobile razem z papieżem dziś dzieci. To dzieci ukraińskie. Nie zapominajmy o Ukrainie, usuwajmy z pamięci cierpienia tego udręczonego narodu – apelował Franciszek.

Źródło:ekai