Watykan: w czwartek prezentacja dokumentu o ekumenizmie w czasach pandemii

2022-01-18 15:39
Watykan
Autor: Moisés Becerra/cathopic.com

W najbliższy czwartek 20 stycznia o godz. 17.00 na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie zostanie zaprezentowany dokument: „Ekumenizm w czasach pandemii: od kryzysu do szansy” – zapowiedział dominikanin o. Hyacinthe Destivelle.

O. Destivelle jest dyrektorem Instytutu Studiów Ekumenicznych na Angelicum, a także pracownikiem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jak zauważył, pandemia dotknęła wszystkich aspektów życia kościelnego, a zatem także ekumenizmu. Ale, paradoksalnie, stanowiła też szansę na nowe spotkania i inicjatywy ekumeniczne.

Poinformował, że przed rokiem dykasteria ekumeniczna zwróciła się do wszystkich Konferencji Episkopatów na całym świecie z prośbą o współpracę w przeprowadzeniu ankiety poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań i dostarczenie dodatkowych informacji.

Otrzymaliśmy 88 odpowiedzi ze wszystkich kontynentów i podsumowaliśmy te teksty we wspomnianym dokumencie” – powiedział francuski dominikanin. „Możemy powiedzieć, że to doświadczenie zmieniło i głęboko zmienia ekumenizm przeżywany lokalnie i międzynarodowo – stwierdził o. Destivelle.

Źródło: KAI