Watykan: w najbliższych dniach papież ograniczy swoją aktywność

2023-11-27 14:15
Watykan
Autor: Pixabay

Ze względu na stan zapalny płuc, Franciszek odwołał niektóre swoje obowiązki – poinformowano w Watykanie. "Stan papieża jest dobry i stabilny, nie ma gorączki" - przekazał Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, potwierdził, że tomografia komputerowa wykluczyła zapalenie płuc, ale wykazała stan zapalny powodujący pewne trudności w oddychaniu. W celu skuteczniejszego leczenia założono igłę kanularną do antybiotykoterapii dożylnej. Stan papieża jest dobry i stabilny, nie ma gorączki, a jego sytuacja oddechowa wyraźnie się poprawia.

Aby ułatwić Franciszkowi powrót do zdrowia, niektóre ważne zobowiązania zaplanowane na najbliższe dni zostały przełożone. Inne, o charakterze instytucjonalnym lub łatwiejsze do utrzymania, biorąc pod uwagę obecny stan Ojca Świętego, zostały utrzymane.

O chorobie papieża Watykan poinformował w sobotę, kiedy odwołano wszystkie zaplanowane na ten dzień audiencje. Wczoraj Franciszek nie odmówił niedzielnej modlitwy Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego, ale z Domu św. Marty. Nie odczytał również rozważań, zrobił to za niego lektor.

Źródło:ekai