We wrześniu Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

2022-08-31 14:28
Marsz dla Życia i Rodziny
Autor: marsz.org.pl

18 września, ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny plakat wydarzenia, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „I ślubuję Ci”. To nawiązanie do słów przysięgi małżeńskiej i przypomnienie znaczenia oraz wartości instytucji małżeństwa.

To będzie już siedemnasta edycja ogólnopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się 18 września na Placu Zamkowym, punktualnie o godz. 11:00. Zanim uczestnicy wyruszą ulicami Starego Miasta w radosnym i kolorowym pochodzie, będą mogli wysłuchać koncertu Arki Noego, który uświetni wydarzenie. Organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny podkreślają, że tegoroczna edycja będzie wyjątkowa ze względu na swoje przesłanie. Inicjatorzy chcą zwrócić uwagę na instytucję małżeństwa, która jest fundamentem życia rodzinnego i społecznego. Ich zdaniem, współczesne programy i agendy polityczne próbują zawłaszczyć pojęcie małżeństwa i radykalnie zmienić jego znaczenie. W takiej sytuacji trzeba stanąć w obronie małżeństwa i wartości.

Małżeństwo kobiety i mężczyzny, nierozerwalny związek dwóch kochających się osób to fundament życia społecznego i rodzinnego. Współczesne realia zmuszają nas do przypominania, czym jest sakramentalny związek małżeński. W Polsce statystycznie rozpada się dziś co trzeci. W obliczu tak bolesnych statystyk, maszerując pod hasłem „I ślubuję Ci”, chcemy dać publiczne świadectwo o znaczeniu i wartości małżeństwa jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny – wskazuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Marsze organizowane w całej Polsce mają zawsze pozytywny i radosny charakter. Są pełne atrakcji dla najmłodszych i stają się miejscem budowania wspólnoty wartości. Organizatorzy wskazują, że jest to publiczny akt świadectwa o najważniejszych wartościach – wartości ludzkiego życia od poczęcia, wartości małżeństwa i rodziny.

Honorowy patronat nad tegorocznym Narodowym Marszem dla Życia i Rodziny objęła Konferencja Episkopatu Polski. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny. Szczegóły na: www.marsz.org.

Źródło:ekai