„Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kiedy zaplanowano sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze?

2022-11-21 20:01
„Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kiedy zaplanowano sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze?
Autor: episkopat.pl „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kiedy zaplanowano sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze?

„Wierzę w Kościół Chrystusowy"- pod tym hasłem odbędzie się sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Pojawią się tam przedstawiciele środowisk misyjnych z całej Polski. Kiedy odbędzie się spotkanie?

 „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

W dniach 26-27 listopada 2022 roku dyrekcja krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce zaprasza na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kaplicy Matki Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze o godzinie 13.30. Modlitwie będzie przewodniczył  bp Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.  Następnie w sali o. Kordeckiego rozpocznie się sesja misjologiczna. Wykłady wygłoszą: o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen sekretarz generalny Papieskiej Unii Misyjnej, s. Kazimiera Serafin SSPC oraz ks. Jarosław Tomaszewski, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

Czytaj także: XXXII Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich. Kiedy się odbędzie?

W godzinie Apelu Jasnogórskiego uczestnicy sesji ponownie zgromadzą się w kaplicy Matki Bożej, aby rozpocząć tradycyjne czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej. Modlitwy poprowadzą misjonarze przygotowujący się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, siostry dominikanki misjonarki oraz kleryckie koła misyjne. Po mszy świętej o północy zostaną przyjęci nowi członkowie Papieskiej Unii Misyjnej. Czuwanie zakończy się jutrznią o godzinie 3.30.

Do uczestnictwa w sesji misjologicznej i czuwaniu Papieskiej Unii Misyjnej zaproszeni są wszyscy kapłani, osoby konsekrowane i świeckie, które chcą pogłębić misyjną formację. Pierwszymi adresatami tych spotkań byli alumni diecezjalnych i zakonnych seminariów. Z czasem dołączyły do nich siostry zakonne, referentki i referenci misyjni różnych zgromadzeń oraz świeccy animatorzy misyjni. W ostatnich latach uczestniczą w nich również przedstawiciele róż Żywego Różańca, Młodzieżowego Wolontariatu Misyjnego PDRW i Misyjnego Apostolstwa Chorych.

Czytaj także: Rusza kampania „Podaruj Wigilię”

Jak się zgłosić?

Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu są proszone o zgłoszenia mailowe na adres pum@missio.org.pl w terminie do 18 listopada 2022. W razie pytań należy dzwonić pod numer telefonu 691 539 471.

Uczestnictwo w sesji misjologicznej i czuwaniu modlitewnym jest darmowe. Jedyna opłata (nieobowiązkowa) dotyczy posiłku. 

PDM