Wizyta duszpasterska podczas pandemii. Jak będzie wyglądała kolęda?

2021-12-09 17:21
Wizyta duszpasterska podczas pandemii. Jak będzie wyglądała kolęda?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wizyta duszpasterska podczas pandemii. Jak będzie wyglądała kolęda?

Zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim także wizyta duszpasterska, czyli popularna kolęda. Podobnie jak w zeszłym roku parafie w całej Polsce będą musiały zmierzyć się z pandemiczną rzeczywistością​ i dostosować jej formę do panujących obostrzeń. Jak będzie wyglądała wizyta duszpasterska?

W wielu miejscach w Polsce o tym, jak będzie wyglądać wizyta duszpasterska będą decydować sami proboszczowie. Tak będzie między innymi w Diecezji Warszawsko-Praskiej. - Trudno wskazać jedną form, w jakiej odbędzie się tegoroczna wizyta duszpasterska. Mamy pewne doświadczenia z zeszłego roku. Nie ma jednej ogólnej rekomendacji obowiązującej dla wszystkich, raczej są pewne wskazania, które ksiądz biskup przesłał parafiom - mówi dyrektor biura prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej Jakub Troszyński.

Czytaj także: Rekolekcje adwentowe w Plusie. Niezbędnik Wigilijny. Część jedenasta [WIDEO]

Polscy biskupi zalecają odprawianie mszy świętej w intencji mieszkańców danych ulic lub prowadzenie kolędy na zaproszenie. - Podjęliśmy decyzję w naszej parafii, by już od początku adwentu proponować zaproszenie. Zatem przygotowaliśmy formularze, które parafianie zabierają dla siebie i sąsiadów. Chcielibyśmy do Bożego Narodzenia je pozbierać i ułożyć racjonalny harmonogram odwiedzania domów i rodzin - mówi proboszcz parafii katedralnej w Koszalinie ks Henryk Romanik.

Biskupi przypominają swoim diecezjanom, aby podczas kolędy zachowywać reżim sanitarny.