Wkrótce VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Sprawdź, kiedy się odbędzie [PROGRAM]

2022-08-04 13:22
Wkrótce VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Sprawdź, kiedy się odbędzie
Autor: pixabay.com Wkrótce VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Sprawdź, kiedy się odbędzie

Wkrótce rusza VI Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Będzie wspólna modlitwa, ale też debaty czy warsztaty. Wydarzenie jest organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Sprawdź szczegółowy program!

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Program

Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

Program:

27 września 2022 (wtorek)

10:00Msza Święta w Kościele pw. św. Aleksandra w Warszawie pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyka12:00Otwarcie Festiwalu – Maciej SzepietowskiWykład wprowadzający13:00- 14:30I DEBATA EKSPERCKA: Silna czy krucha – jak jest Unia Europejska?ks. prof. Piotr MazurkiewiczAgaton Kozińskiprof. Ryszard Legutko16:00-17:30II DEBATA EKSPERCKA: Gospodarka – rozwój czy upadek?Magdalena RzeczkowskaMarek Dieltdr Marek ZuberPiotr Sutowicz18:30 Uroczysta galaWyróżnienie laureata Bonum et LucrumWyróżnienie najlepszej publikacji z zakresu Katolickiej Nauki SpołecznejPrezentacja raportu pt. „Przejawy patriotyzmu i jego związki z religijnością”, publikacji Chantal Delsol pt. „Zmierzch Uniwersalności”

28 września 2022 (środa)

09:00 – 14:00„Nikt nie jest samotną wyspą” – KNS w teorii i praktyceProwadzący: Piotr Sutowicz, Maciej Szepietowski, Tomasz Nakielski, Mateusz Zbróg, Kamil Sulej09:00 – 14:00Podstawowe metody zarządzania przedsiębiorstwemProwadzący: Bernard Fruga

Więcej: www.festiwalkns.pl