Wlk. Brytania: książę Karol pierwszy raz od diagnozy z odwiedzinami w kościele

2024-02-12 18:19
król Karol III i Camilla
Autor: AKPA

Król pokazał się publicznie pierwszy raz od czasu ogłoszenia, że choruje na raka. Karol III odwiedził w niedzielę kościół św. Marii Magdaleny w swojej wiejskiej posiadłości w Sandringham. Około 100 osób czekało na niego przed świątynią w hrabstwie Norfolk, aby życzyć mu powrotu do zdrowia.

Jak donosi brytyjski serwis BBC, Karol III, któremu towarzyszyła jego żona królowa Camilla serdecznie powitał oczekujących. Świecka głowa Kościoła Anglii rozmawiała  krótko z proboszczem parafii ks. Paulem Williamsem. Ludzie zgromadził się również przed bramą prywatnej posiadłości króla, ale nie pozwolono im wejść na teren, który jest zamknięty dla publiczności do Wielkanocy.

75-latek już w sobotę podziękował wszystkim  za "wsparcie i dobre życzenia". „Wszyscy chorzy na raka wiedzą, że takie miłe myśli są największą pociechą i zachętą", wyjaśnił król. "Równie pokrzepiające jest usłyszeć, jak podzielenie się moją własną diagnozą pomogło promować publiczne zrozumienie i rzucić światło na pracę wszystkich organizacji, które wspierają pacjentów chorych na raka i ich rodziny w Wielkiej Brytanii i poza nią" - czytamy w podziękowaniu. Jak zaznaczył jego "dozgonny podziw dla ich niestrudzonej opieki i poświęcenia" został tylko spotęgowany przez jego osobiste doświadczenia.

Niecały tydzień temu Pałac Buckingham ogłosił, że u Karola III zdiagnozowano raka podczas badania prostaty.

Król Karol wycofał się ze wszystkich obowiązków publicznych na czas leczenia. Wysocy rangą członkowie rodziny królewskiej - w tym Camilla i następca tronu książę William - przejęli niektóre z jego spotkań.

Książę Walii wyraził również wdzięczność za wsparcie udzielone jego ojcu i jego żonie księżnej Kate, która wraca do zdrowia po operacji jamy brzusznej. 

Źródło: BBC