Wrocław: Caritas rozprowadziła 9 ton żywności

2022-01-11 14:36
Caritas
Autor: Caritas Polska

Artykuły z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych dostarczyła Parafialnym Zespołom, wrocławska Caritas. Dzięki temu uda się przygotować kilka tysięcy paczek dla potrzebujących.

Ponad 5000 gospodarstw domowych i osób pozostających w kryzysie bezdomności skorzystało w grudniu ze świątecznego wsparcia– wylicza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Jednak nasza pomoc nie jest realizowana tylko „od święta”. Codziennie mamy pod opieką 1500 osób. Dlatego nie ustajemy w wysiłkach, aby to wsparcie mogło docierać do osób dotkniętych ubóstwem i doświadczających realnej, materialnej biedy – dodaje.

Źywność odebrały 44 Parafialne Zespoły. To konserwy mięsne, pasztet, gotowe dania, masło, cukier, makaron, mąka, konserwa warzywna i woda – wymienia Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator Zespołów. Dary uzupełniane były o produkty zebrane w sklepach i kościołach. Tegoroczna zbiórka żywności przed Bożym Narodzeniem była zdecydowanie jedną z najsłabszych. Tym bardziej potrzebujemy tego wsparcia dla Parafialnych Zespołów – podkreśla Michał Brzezicki, koordynator zbiórek wrocławskiej Caritas.

Była to pierwsza, od pandemii, aktywna zbiórka prowadzona w sklepach. Żywność trafiła do Wrocławia z magazynów Caritas w Częstochowie, dzięki pomocy żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W 2021 r. Caritas Polska rozdysponowała 880 ton produktów spożywczych przekazanych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w ramach „Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów” o wartości 8,5 mln zł.

Źródło:ekai