Za dwa tygodnie Jerycho Młodych

2024-05-15 17:44
Jerycho Młodych
Autor: https://cdmsiedlce.pl

Już za dwa tygodnie młodzi diecezji siedleckiej zgromadzą się w przy Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Fundacja Nieprzeciętni zapraszają na Jerycho Młodych, które tym razem będzie trwało aż 3 dni – od 31 maja do 2 czerwca.

Hasło spotkania to: „Uwierz!”. W Dziejach Apostolskich cudownie uwolniony św. Paweł kieruje taką zachętę do strażnika, gdy ten, na widok otwartych drzwi więzienia, podejmuje decyzję o samobójstwie. – Chcemy, aby to słowo bardzo mocno wybrzmiało w uszach ludzi młodych – jako nadzieja i wskazówka, co mają zrobić, aby ich życie nabrało sensu. W beznadzieję porażki chcemy młodym przynieść wiarę w Jezusa, bo tylko ona może dźwigać nas z naszych upadków. Codzienność to przede wszystkim relacje, pasje i modlitwa – i właśnie te aspekty życia młodych będą przedmiotem naszych rozważań przez trzy dni Jerycha – zwracają uwagę organizatorzy.

Na uczestników festiwalu czeka bogaty program – konferencje wygłoszą o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za Festiwal Młodych w Kokotku, Ania Bonk, prowadząca w social mediach profil Trzymam Cię za Słowo oraz Krzysztof Dzieńkowski SJ, znany jako Krzychu Jezuita. Świadectwem podzielą się ewangelizatorzy Maja i Krzysztof Sowińscy, siatkarz Jakub Wachnik i Kinga Kruszewska z Fundacji Leny Grochowskiej, a koncerty zagrają Arkadio i Michał Szczygieł.

W czasie wydarzenia nie zabraknie codziennej mszy świętej, okazji do spowiedzi i konsultacji psychologicznej, adoracji oraz koncertu uwielbienia prowadzonego przez zespół „Z Bogiem”. Na uczestników będzie czekała również „strefa relaksu”.

Organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach – w ofercie znalazły się m.in. zajęcia poświęcone modlitwie, liturgii, przeżywaniu kobiecości i męskości, odkrywaniu i wykorzystywaniu talentów, funkcjonowaniu mediów, a także warsztaty sportowe, taneczne i aktorskie. Pełna lista i opis dostępne tutaj: https://cdmsiedlce.pl/aktualnosci/178,warsztaty-na-jerychu-mlodych-pelna-lista.

Chęć udziału w Jerychu Młodych można zgłaszać indywidualnie lub grupowo przez odpowiedni formularz dostępny na stronie https://cdmsiedlce.pl/zapisy-jerycho. Koszt- 80 zł. Dodatkowe informacje dostępne są na Facebooku https://www.facebook.com/jerychopratulin i https://www.facebook.com/cdmsiedlce. 

Dla osób, które nie zapiszą się na całe wydarzenie, ale będą chciały uczestniczyć w koncertach Arkadio i Michała Szczygła, wstęp na ten punkt programu będzie biletowany (40 zł, płatne na miejscu).

***

Jerycho Młodych organizowane jest od 2009 r. w różnych miejscach diecezji siedleckiej – na przestrzeni lat w Pratulinie, Kostomłotach, Kodniu i Woli Gułowskiej spotkało się już prawie 150 000 młodych ludzi.

Organizatorami Jerycha Młodych są Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej i Fundacja Nieprzeciętni.

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Lubelskiego, biskup siedlecki Kazimierz Gurda i biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski.

Źródło: ekai, Fundacja Nieprzeciętni