Za ponad dwa tygodnie startuje „Juromania”

2022-09-02 14:49
Juromania
Autor: juromania.pl

W ramach "Juromanii", paulini z krakowskiego klasztoru będą oprowadzać turystów po miejscach na co dzień niedostępnych, takich jak: biblioteka klasztorna, muzeum czy ogród. Juromania odbędzie się w dniach 16- 18 września.

W tym roku przypada Jubileusz 550-lecia fundacji Klasztoru Paulinów Na Skałce, jednego z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów dziedzictwa w Krakowie. Dlatego w ramach „Juromanii” będzie można wziąć udział w specjalnym programie oprowadzania z prezentacją historii i tradycji zakonu paulinów.

Turyści będą mogli zobaczyć na co dzień niedostępne miejsca, takie jak: biblioteka klasztorna, muzeum czy ogród. Gospodarzami oprowadzania będą krakowscy przewodnicy i bracia zakonni. Ale to nie wszystko – uczestnicy otrzymają na pamiątkę również, słynącą z właściwości zdrowotnych, wodę ze Źródła św. Stanisława.

„Jeśli jesteście ciekawi, jakie tajemnice skrywa Klasztor Paulinów Na Skałce, chcecie zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i z nieco innej perspektywy poznać historię tak ważnego dla polskiego dziedzictwa obiektu – przybywajcie 17 lub 18 września na Skałkę” – zapraszają paulini. Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny, ale należy się zarejestrować z powodu ograniczonej liczby miejsc.

Juromania to święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którego celem jest wypromowanie regionu oraz przedłużenie sezonu turystycznego na Jurze.

Źródło:mat.prasowe, stacja7