Zamość: rozegrano XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym

2022-06-30 13:06
Tenis
Autor: Wilson Dias/ABr/wikimedia commons

Po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią, w Zamościu rozegrano kolejną, jubileuszową edycję mistrzostw kraju w tenisie stołowym wśród księży i braci zakonnych. Impreza odbyła się pod patronatem ks. dr Mariana Rojka– Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i prezydenta miasta Andrzeja Wnuka.

W zawodach w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu wzięło udział 29 kapłanów z diecezji gdańskiej, gliwickiej, gnieźnieńskiej, kieleckiej, legnickiej, lubelskiej, łomżyńskiej, poznańskiej, przemyskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Dzięki międzynarodowej formule mistrzostw, w zmaganiach przy stole uczestniczyli też duchowni pracujący w Ukrainie, Francji i we Włoszech. W pierwszym dniu rozegrano turniej gier podwójnych (debli), natomiast drugiego dnia w turnieju indywidualnym odbyły się zawody w kilku kategoriach wiekowych oraz kategoriach Amator i Open.

Pojedynki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie sportowym. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami technicznymi, wzorową postawą fair-play oraz godną podziwu kondycją fizyczną. Wielu w młodości uprawiało zawodniczo tę dyscyplinę sportu, a niektórzy nadal biorą udział w rozgrywkach klubowych II, III i IV ligi państwowej.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznych mistrzostw został ks. Tomasz Flis z diecezji sandomierskiej, który trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Dobrze wypadli także przedstawiciele gospodarzy z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, którzy walczyli o najwyższe laury i kilkukrotnie meldowali się na podium zawodów.Zawody zorganizowały Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Szkoła Podstawowa Nr 9 i Uczniowski Klub Sportowy „Optima”. Cennego wsparcia organizacyjnego i finansowego udzieliły natomiast Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Urząd Miasta Zamość.

Źródło:niedziela.pl