Złóż życzenia urodzinowe Benedyktowi XVI

2022-04-15 9:19
Benedykt XVI
Autor: pixabay

Papież- senior kończy dziś 95 lat. Życzenia dla Benedykta XVI można przekazywać za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. „Wiem, że bardzo się z tego cieszy”, przekazał jego osobisty sekretarz, abp Georg Gänswein.

Na portalu www.benedictusXVI.org/gratulation zarejestrowano już ponad 200 listów gratulacyjnych z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii i Chile. Stronę przygotowała „Fundacja Publicystyki Katolickiej Tagespost” w niemieckim Würzburgu.

Jako pierwszy życzenia przesłał kard. Kurt Koch, „Dziękuję Bogu, że w Wielką Sobotę 1927 podarował nam Josepha Ratzingera jako wspaniałego człowieka, głęboko wierzącego chrześcijanina, wybitnego teologa oraz życzliwego biskupa i papieża” - napisał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Wśród składających życzenia są studenci teologii Josepha Ratzingera, profesorowie oraz pisarz Martin Mosebach. Autorzy z wdzięcznością wspominają osobiste spotkania z Benedyktem XVI, doceniają znaczenie jego pism i homilii dla ich drogi wiary i zapewniają, że modlą się za byłego zwierzchnika Kościoła katolickiego. Niektórzy napisali dla niego wiersze i łacińskie aforyzmy.

Aby złożyć życzenia papieżowi emerytowi, wystarczy w przygotowanym formularzu wpisać ich treść.

Źródło:ekai