10. Festiwal Debiutów w Monodramie rozpocznie się jutro w Koszalinie

2022-10-03 17:09
Strzała Północy
Autor: materiały prasowe

10 monodramów na 10-lecie festiwalu. Jutro (04.10) w Koszalinie rozpoczyna się jubileuszowy Festiwal Debiutów w Monodramie „Strzała Północy”. 10. edycję festiwalu zdominowały kobiety. Na trzech koszalińskich scenach zobaczymy w ich wykonaniu 8 spektakli konkursowych, pokaz mistrzowski i pokaz specjalny. Na jubileuszową edycję została przygotowana także specjalna wystawa.

Jury jubileuszowego 10. Festiwalu Debiutów w Monodramie "Strzała Północy 2022" po obejrzeniu 26 zgłoszonych monodramów, zakwalifikowało do udziału w festiwalu 8 spektakli. Są to: "Jordan"- w wykonaniu Zuzanny Bernat, zgłoszony przez Fundację Edukacji Teatralnej i Artystycznej FETA w Warszawie; „Te sprawy”- w wykonaniu Sary Lech zgłoszony przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy; „Wiera” - monodram muzyczny w wykonaniu Agnieszki Babicz; „Marzenie Nataszy”- w wykonaniu Alicji Stasiewicz zgłoszony przez Lubuski Teatr w Zielonej Górze;„Mamałyga”- to niezależna produkcja w wykonaniu Sabiny Drąg zgłoszona przez Joannę Zdradę i Sabinę Drąg;„Letnie małżeństwo”- w wykonaniu Marty Andrzejczyk, zgłoszony przez Stowarzyszenie Scena Babel z Olsztyna; „Pop Porn”- w wykonaniu Magdaleny Kolskiej z Wrocławia oraz „Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone”w wykonaniu i reżyserii Julii Wyszyńskiej.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć także spektakl mistrzowski, tym razem będzie to „Simona K. Wołająca na puszczy”Agnieszki Przepiórskiej. Tym monodramem festiwal zostanie oficjalnie otwarty 5 października o godz. 19.00 w Domku Kata, gdzie swoją siedzibę ma Teatr Dialog.

Dzień wcześniej w Teatrze Dialog będzie miało miejsce otwarcie wystawy „10 lat festiwalu”, która przypomni poprzednie edycje festiwalu, ich laureatów, jurorów i publiczność.

Wydarzeniem specjalnym podczas tej jubileuszowej edycji Festiwalu Debiutów w Monodramie będzie także spektakl w reżyserii Marka Koterskiego „Moja droga B.”, który brawurowo zagra Małgorzata Bogdańska. Po spektaklu, który zaplanowano 9 października o godz. 19.00 w Teatrze Dialog, odbędzie się spotkanie twórców z publicznością.

10. Festiwal Debiutów w Monodramie potrwa w Koszalinie do niedzieli. Spektakle w ramach Festiwalu są dla widzów bezpłatne. Trzeba jednak wcześniej zarezerwować miejsce na stronie Teatru Dialog.

Listen to "Waldemar Miszczor z Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie" on Spreaker.