159 sportowców pokonało trasę 28. Biegu Papieskiego z Domacyna do Karlina

2022-06-13 16:23
28. Bieg Papieski w Karlinie
Autor: materiały prasowe

Po dwóch latach pandemicznej przerwy na karlińskim stadionie znowu było radośnie. W minioną niedzielę (12 czerwca) odbył się tam 28. Bieg Papieski. 159 sportowców pokonało trasę główną biegu z Domacyna do Karlina. Oprócz tego dzieci, seniorzy, księża i samorządowcy uczestniczyli w biegach integracyjnych. Kto nie biegał, mógł skorzystać z atrakcji pikniku rodzinnego.

15-km ze wzgórza w Domacynie, na którym stoi figura Matki Bożej Królowej Świata- dar narodu Filipińskiego dla papieża Polaka św. Jana Pawła II, do Karlina najszybciej przebiegł Ihor Zhelem z wynikiem 50 minut i 19 sekund. Wśród kobiet pierwsza na metę na stadion w Karlinie przybiegła Alina Bosczyk z czasem 1 godzina i 13 sekund.

Najstarszymi zawodnikami biegu, którym udało się pokonać trasę byli: Stan Hryszkiewicz z Białogardu urodzony w 1956 r. przebiegł 15 km w czasie 01:36:41, a wśród kobiet 3 lata młodsza Lucyna Bogacka z Koszalina, której pokonanie trasy zajęło 01:25:54.

Po dekoracji zwycięzców, wręczeniu pamiątkowych medali oraz nagród na stadionie odbyły się biegi integracyjne. Wzięło w nich udział ponad 500 dzieci. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania dystans 150, 200, 400, 600 i 800 metrów, a przedszkolaki 100 m. Biegali także seniorzy, samorządowcy i księża.

Mieszkańcy Karlina i przyjezdni goście, którzy nie biegali mogli miło spędzić czas na pikniku rodzinnym, który trwał na stadionie przez całą niedzielę. Każdy, kto nieco zgłodniał mógł skorzystać z bogatej oferty kawiarenki „Pod chmurką” i zasmakować m. in. ciast domowego wyrobu oraz dań i przekąsek z grilla. Dodatkową atrakcją były zjeżdżalnie dla dzieci oraz plecione warkoczyki do włosów.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół ON-OFF a aktualne wyniki oraz to wszystko co działo się na stadionie miejskim w Karlinie prezentował na bieżąco niezawodny Tomasz Rusiecki.

Bieg Papieski jest imprezą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi koszalińskiej w 1991 roku. Gdyby nie dwuletnia przerwa spowodowana pandemią Covid-19 w tym roku byłaby to 30. edycja wydarzenia.