„16 Dni, 16 Kobiet, 16 Historii”- wyjątkowa kampania Centrum Kryzysowego Caritas w Koszalinie

2022-11-25 14:05
Kampania Antyprzemocowa
Autor: materiały prasowe

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Problem ten jest niestety stale aktualny. Świadczą o tym chociażby opowieści kobiet, które w ostatnim czasie doświadczyły przemocy fizycznej, czy psychicznej. Ich historie będziemy mogli poznać w mediach społecznościowych, za sprawą kampanii „16 Dni, 16 Kobiet, 16 Historii”, którą wraz ze swoimi podopiecznymi, przygotowało Centrum Kryzysowe Caritas w Koszalinie.

Centrum Kryzysowe Caritas w Koszalinie w ramach międzynarodowej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć", która ma na celu wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet, przygotowało kampanię „16 Dni, 16 Kobiet, 16 Historii”.

-Centrum Kryzysowe chce zwrócić uwagę na stale aktualny temat przemocy wobec kobiet. Przez 16 dni w mediach społecznościowych będziemy dzielić się jedną historią mieszkanki centrum wraz z hasłem antyprzemocowym. W sumie zostanie udostępnionych 16 fotografii - byłych i obecnych mieszkanek, oraz wychowawców placówki oraz 16 anonimowych historii kobiet, które doznały przemocy lub same ją stosowały, i podjęły walkę z jej piętnem

- mówi Agnieszka Filipczuk, koordynator Centrum Kryzysowego Caritas w Koszalinie.

Kampania rozpoczyna się dziś, 25 listopada i potrwa do 10 grudnia. Wybór tych dat nie jest przypadkowy. 25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, a 10 grudnia to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jest to symboliczne podkreślenie, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem tych praw.

Rocznie w Centrum Kryzysowym Caritas w Koszalinie pomocy poszukuje około 40 kobiet- ofiar przemocy. Obecnie w placówce mieszka 9 pań wraz ze swoimi dziećmi.

Listen to "O kampanii „16 Dni, 16 Kobiet, 16 Historii” Centrum Kryzysowego Caritas w Koszalinie" on Spreaker.