21 translatorów otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie

2022-10-10 16:12
translatory
Autor: Szpital Wojewódzki w Koszalinie Wicemarszałek Tomasz Sobieraj przekazał urządzenia na ręce dyrektora Szpitala Andrzeja Kondaszewskiego.

90 translatorów zakupił Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Trafią one przede wszystkim do szpitali. Najwięcej, bo aż 21 sztuk otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie.

- Urządzenia ułatwią codzienną komunikację z obcokrajowcami, szczególnie z obywatelami Ukrainy, którzy coraz częściej korzystają ze świadczeń medycznych polskiej ochrony zdrowia

– mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, który przekazał w poniedziałek urządzenia dyrektorowi Szpitala Andrzejowi Kondaszewskiemu.

Translatory są szybkie i intuicyjne w użyciu. Przetłumaczony tekst wymawiany jest na głos, w rodzimym języku. Ponadto posiada funkcję TranslaCall, która daje możliwość tłumaczenia rozmów telefonicznych oraz Photo Translator umożliwiającą wykonanie tłumaczenia na podstawie zdjęcia.

- Urządzenia będą bardzo pomocne w pracy Szpitala. Usprawnią kontakt personelu z pacjentami z Ukrainy, którzy korzystają z pomocy medycznej i są hospitalizowani w naszym Szpitalu

– mówi dyrektor placówki Andrzej Kondaszewski.

To nie pierwsze translatory zakupione ze środków budżetu województwa, jakie w tym roku trafiły do placówek medycznych w regionie. Wcześniej m. in. Szpital Wojewódzki w Koszalinie otrzymał jeden translator.

-Korzystając z okazji, Szpital Wojewódzki w Koszalinie dziękuje za wsparcie ze strony Biura Tłumaczeń „DOGADAMYCIE” z Koszalina, które od początku, gdy trafiali do nas uchodźcy z Ukrainy, pomagało bezpłatnie Szpitalowi w tłumaczeniu dokumentacji medycznej oraz dokumentacji personalnej z języka ukraińskiego na język polski

- dodaje Marzena Sutryk, rzecznik prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.